2023’de Webcam Modeli Olmak İçin 10 İpucu

If you want the English version, please open this page.

Hakkımızda, İletişim ve Gizlilik

camgirl tijana

Hakkımda

Ben Emine, Konyalıyım ama şu anda Ankara’da TOBB üniversitesinde öğrenciyim. Tiyana benden blogunu Türkçeye çevirmemi rica etti.

Bir yıldır webcam modelliği yapıyorum. Ekonomik şartlar Türkiye’nin her yerinde zor, o nedenle Tiyana’nın yazdığı şeyler bizim için de geçerli. Sadece bir fark var, cam sitelerinin çoğu bizde bloklanıyor, o yüzden VPN kullanılması şart.

Yazıda gerçekten faydalı ipuçları var, bu işi yapmakla ilgilenen herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. İyi okumalar. 

Adım Tiyana. 10 yıl önce okumak için küçük bir kasabadan Belgrad’a geldim. Okurken webcam modeli olarak çalıştım, sonra biraz ara verdim, ardından birkaç yıl daha çalıştım. Kamera kızı olarak toplam 6 yıllık deneyimim var. 

Bu yazıyı neden yazıyorum? Bu siteyi yapan arkadaşım deneyimlerimi ve internet modelliği hakkındaki bilgilerimi paylaşmamı istedi. Yazım bu işi denemeye karar vermenize… ya da size göre olmadığını farketmenize yardım edebilir.

Her iki durumda da benimkine benzer bir durum yaşayan insanlara yardım etmek beni mutlu eder. Eskiden bu konuda faydalı bilgiler bulmak daha zordu ama şimdi siz benim yaptığım hataları yapmaktan kaçınabilirsiniz. 

Kime sesleniyorum?

Genç bir kızsınız ve normal bir hayat sürmek için yeterli parayı kazanmakta zorlanıyorsunuz. Kendi eviniz, güzel giysiler, ayakkabılar ve gezip tozmak buna dahil. Belki ailenize yardım etmek ve ileride ev almak için para biriktirmek de istiyorsunuz. 

Vücut ve yüz güzelliğiniz en azından ortalama, vücudunuzu seviyorsunuz ve kendinizi sergilemek hoşunuza gidiyor. Mini etekler, açık dekolteler falan. Kendine güvenen, kararlı, çalışkan bir hatunsunuz. Neşeli ve dışa dönük bir karakteriniz var, gülmeyi, insanlarla muhabbeti ve erkeklerle flört etmeyi seviyorsunuz.

Erkeklerin ilgisini çekmekten hoşlanıyorsunuz ve genellikle ilgi odağı olmak hoşunuza gidiyor. İnstagram hesabınız selfie dolu. Erkeklerin sizi takip etmesi, gönderilerinizi beğenmesi, mesaj yollaması ve ilginizi çekmeye çalışması hoşunuza gidiyor.

Ayrıca İngilizceniz temel seviyede okuma-yazma-konuşma için yeterli. Yurtdışında bir restoranda kendi başınızın çaresine bakabiliyorsanız yeterli demektir. Başka bir yabancı dil daha biliyorsanız harika ama İngilizce gerçekten gerekli.

Dürüst olayım, aslında kendini tarif ettim 😊 Bana benzer bir hatunsanız bu işte başarılı olmanız çok kolay. Bu iş size daha kolay gelecek, eğlenecek, hatta zaman zaman keyif bile alacaksınız demektir.

Tabii bu tanıma uymayan diğer herkes mutlaka mahvoldu demek istemiyorum, durum öyle değil. 40-50 yaşlarında başarılı modellerle de tanıştım. Bu işte çalışan birkaç delikanlı da tanıyorum.

Fakat gerçekçi olmak gerekirse, çoğu ziyaretçi 18-25 yaş arası güzel, fit, iri göğüslü kızların peşinde oluyor. Bu tip kızların ardından genç çiftler, solo erkekler, en sonda da geriye kalan herkes geliyor. Bu yüzden yaşlı modeller ve diğer insanlar onlarla ilgilenen müşteriler bulmak için daha çok çalışmak zorunda kalıyorlar. Diğer modellerin arasından sıyrılmak için daha çok şey sunmak, gösterilerine orijinal bir şeyler katmak zorundalar. Genç kızlarınsa iç çamaşırlarıyla kameranın önünde dans etmesi yeterli oluyor.

Utangaç biriyseniz, bazı erkekler tam da sizin gibi birini arıyorlar. Ya da erkeklere emir vermeyi veya işkence etmeyi seviyorsanız… yina başarılı olacaksınız demektir çünkü bazı müşterilerin aradığı şey tam da bu. Ama bunlar gerçekten karakterinizde yoksa rol yapmaya kalkışmayın, işe yaramaz.

Bu işte kişilik güzellikten çok daha önemli. Elbette rol yapmak da işin bir parçası ama gerçekten kendi karakterinize uygun şekilde davranmanız ve olabildiğince az taklit yapmanız işinizi çok kolaylaştıracaktır. Yani bu iş sizi psikolojik olarak çok yoruyorsa ve karakterinize hiç uygun değilse boşuna denemeyin derim çünkü büyük ihtimalle başarılı olamayacaksınız.

Dediğim gibi bu işte herkese yer var ve herkes başarılı olabilir ama ben en başta tarif ettiğim türden hatunlara odaklanacağım. Çünkü bana benzeyen kızların neler hissettiğini ve bu işte neler deneyimleyeceğini bizzat biliyorum. Yani gay veya dominatrix model olmak için ipuçları vermeyeceğim çünkü bu konularda bildiklerimi başkalarından dinledim, bizzat yaşamadım.

Eğer yukarıda tarif ettiğim kıza benzemediğinizi düşünüyorsanız, yine de okumaya devam edin çünkü bu yazıdan faydalı şeyler öğrenebilirsiniz.

Webcam modelleri ne kadar kazanıyor?

Bu iş zaman zaman eğlenceli olmanın yanı sıra beklenmedik faydalar ve hoş sürprizler de içeren bir iş. Ama açık konuşalım, siz de ben ve modellik yaparken tanıştığım herkes gibi, para kazanmanın peşindesiniz.

Peki ne kadar kazanabilirsiniz?

Cevap şuna bağlı: Ne kadar zaman, çaba ve emek harcamaya hazırsınız? 

Çünkü bu bir iş. Kimse bilgisayarın karşısında oturup bir şeyler olmasını beklemeniz ya da arkadaşlarınızla mesajlaşıp ziyaretçilerle ilgilenmemeniz için size para ödemeyecek. Bu işi bir hobi olarak görüp haftada 4-5 saat çalışırsanız, kazancınız da ona göre olacaktır (olursa tabii!)

Kazancınız sunduğunuz şovun kalitesine, ziyaretçilerinize, yayın yaptığınız siteye, çevrimiçi olduğunuz zamana, “sahnenize” ve ekipmanınızın kalitesine bağlı.

Kızlar ilk yıldan sonra saatte ortalama 20-50 dolar kazanıyorlar. Genellikle günde 5 saat, haftada 4 gün çalışıyorlar (toplam 20 saat). Bu da haftada 400-1000 dolar, ayda 1600-4000 dolar arasında para ediyor.

Web modellerinin ne zaman ve ne kadar çalışmak istediklerine kendileri karar verdiğini duyduğunuza eminim ama gerçekten zaman ve emek harcamadan para kazanabileceğinizi mi düşündünüz? İsteğiniz zaman mola verebilirsiniz, tüm günü ofiste geçirmeniz gerekmiyor ama garanti bir maaşınız da yok. Kendi patronunuzsunuz ama özgürlük demek sorumluluk demek.

İnternette ayda 80 bin dolar kazanmakla övünen kızlar görüyorum. Ben hiç böyle biriyle tanışmadım ama bahsettiğim yazıların başlığını geçip tüm yazıyı okursanız şunu göreceksiniz:
– Hatun en az 3-4 yıldır webcam modelliği yapıyor
– Günde 9-10 saatini ziyaretçilerle geçiriyor
– Haftada 6 gün çalışıyor
– Her gün hayranlarıyla iletişim kurmakta kullandığı bir web sitesi, facebook sayfası vb. var.

Yani işini ciddiye alıyor, hırslı, çalışkan, kararlı. Böyle biri zaten seçtiği her işte başarılı olur ama bizim aramızda böyle çok az kişi var.

Kendinizi tamamen webcam modelliğine adamayı düşünmüyorsanız (ki ben de dahil pek çok kişi bunu istemiyor), bu kızların kazandığı parayı kazanmayı beklemeyin. Ben ayda en fazla 12 bin dolar kazandım ve bunun on katı kazanan kızları da hiçbir zaman kıskanmadım. Benim için 12 bin dolar yeterince büyük bir rakam.

Batı ülkelerinde yaşamadığımız için en azından bir avantajımız var: Ayda 3 bin dolar bizim için daha değerli. Berlin, Londra veya New York’ta o kadar büyük bir para değil bu.

Nasıl kamera kızı olunur?

Ekipman, giysiler, seks oyuncakları

Ekipman açısından şu anda elinizde olanlar muhtemelen başlangıç için yeterli olacaktır. Ayrıca elinizde ne olursa olsun, kazandığınız ilk parayla ekipmanınızı yenilemeye yatırım yapmanız gerekecek. Paranızı harcayacağınız ilk yer hızlı bir internet bağlantısı ve yarı profesyonel ışıklandırma. Ardından kaliteli bir kamera, mikrofon, stüdyo gibi şeyler geliyor.

Ayrıca seksi kıyafetler, “role-play” ve “cosplay” kostümleri, peruklar, maskeler, makyaj, dildolar, yağlar ve çeşitli seks oyuncaklarına ihtiyacınız olacak. Önemli not: Eğer vibratörler ve vücudunuza girecek diğer şeyler için paranız yoksa, en başta kaliteli tek bir oyuncak alın. Bu oyuncağı her gün birkaç saat kullanacaksınız, ucuz ve kalitesiz bir şey size zarar verebilir.

Neredeyse hiçbir yatırım yapmadan, elinizde ne varsa onunla işe başlayabilirsiniz ama bu piyasada büyük bir rekabet var ve elinizdekilerle fazla ilerleyemezsiniz. O yüzden en başta kârınızın neredeyse tamamını kendinize ve şovunuza yatırım yapmaya harcamalısınız. Temel ihtiyaçları aldıktan sonra paranın daha büyük bir kısmını kendinize ayırmaya başlayabilirsiniz.

Bak: Lovense toys.

Hangi cam sitesini seçeceksiniz?

Büyük sitelerden uzak durup kendi patronunuz olmayı seçmenin de yolları var ama bana göre bu harcadığınız çaba ve zamana değmez. Onun yerine vaktinizi becerikli olduğunuz alanda (müşterileri eğlendirmekte) kullanın ve geri kalan her şeyi özel sitelere bırakın. Elbette gelirinizin bir kısmı onlara kalacak ama işin doğası böyle.

Site ne kadar büyükse, ne kadar çok kişi tarafından ziyaret ediliyorsa, ne kadar eskiyse, ne kadar çok kıza ev sahipliği yapıyorsa, o kadar çok komisyon alır. Küçük, yeni, o kadar bilinmeyen siteler daha az komisyon alır. 

Ama 15 yıldır çalışan, milyonlar kazanan ve çok tanınan bir siteyle bir-iki yıl önce kurulmuş, kızları çekmek için az komisyon alan, ziyaretçisi az, vergiden kaçan ve ucuz teknoloji kullanan bir şirket aynı şey değil. Bu tür siteler “bu iş modeli sürdürülebilir değilmiş” diyerek kapanmak zorunda kalabiliyor ve bir de bakmışsınız sitenin size binlerce euro borcu var, ayrıca siteyi “mahalleden bir çocuk” yaptığı için şansını deneyen ilk hacker siteyi kolayca kırmış ve kişisel bilgilerinize ulaşmış!

Bu işi ciddiye alıyorsanız, işi şansa bırakmayın. Kendi üzerinize düşen kısmı profesyonel bir şekilde yapın ve profesyonel insanlarla çalışın. Ben şimdiye kadar birkaç siteyle çalıştım, hepsi de büyük, uluslararası sitelerdi. Kendi paylarına düşen kısmı yapacaklarına güvenebildiğim için, sadece şovuma odaklanmam mümkün oluyordu.

En başta işe sırayla birkaç site deneyerek başlayabilirsiniz. Siteleri karşılaştırıp hangisinin size daha uygun olduğuna karar verin. Sonuçta herkesin tercihleri farklı, bana uyan şey size uymayabilir. Hatta aynı anda birkaç sitede çalışabilirsiniz ama bu uzun vadede iyi bir plan değil. Bir süre sonra kârınızın büyük bir kısmı düzenli müşterilerinizden geliyor olacak, o yüzden tek bir sitede karar kılmalısınız. 

Canlı kamera sitelerine nasıl katılınır?

Sitelerin kendilerine has özellikleri olabiliyor ama işlem genelde aynı:
– (Gerçek) kişisel bilgiler
– Birkaç fotoğraf
– Özellikle 18 yaşından büyük olduğunuzu onaylamak için bilgilerinizin kontrol edilmesi
– Ödeme yöntemi
– Temel kişisel profilinizi hazırlama
– Siteyi kullanma kılavuzu.

İsim ve soyad da dahil doldurduğunuz alanlarda Türkçe karakter kullanmayın. Yazarken ekranda her şey harika gözüküyor olabilir ama başka bir ekranda (mesela kızların listelendiği ekran, reklamlar, ödeme formları) ortaya felaket bir şey çıkabilir.

Formlara gerçek bilgilerinizi yazmanız çok önemli, sahte bilgiler girmeyin. Sahte bilgiler ileride başınızı derde sokabilir. Büyük, eski siteler verilerinizi dikkatle korur ve hackerlardan korunmak için yatırım yapar, bu sitelere güvenebilirsiniz.

Herkese açık kişisel profilinizdeyse aksine gerçek kişisel bilgiler vermekten kaçınmalısınız çünkü bu bilgileri herkes görebilir.

Muhtemelen zaten birkaç tane e-mail adresiniz vardır ama örneğin Gmail’de yeni bir adres açın. Bu adreste adınız, nickiniz veya benzer herhangi bir bilgi (yaşadığınız şehir, doğum tarihiniz falan) yer almamalı. Sitedeki kullanıcı adınızı içerse iyi olur ama illa şart değil. Bu iş için sadece bu e-mail adresini kullanacaksınız ve siteye de bu adresi vereceksiniz. Ayrıca bu adresi başka hiçbir şey için kullanmamalısınız. Şifre için de aynı şeyler geçerli.

Kamera kızlarının profili nasıl olmalı?

Profilinizin önemini anlatamam. Ziyaretçiler sizin şovunuzu mu yoksa başka bir şovu mu izleyeceklerine bu profile bakarak karar verecekler. Her ayrıntı önemli. Yazıda birkaç ipucu vereceğim ama en önemlisi sitedeki en başarılı on kızın profiline girmeniz ve detaylıca incelemeniz. Ortak yanlarını ve farklarını inceleyip analiz edin ve bu neden bu tercihleri yaptıklarını düşünün. Sonra kendi profilinize uygulayın.

Kullanıc adınız da önemli. Gerçek adınızla hiçbir alakası olmamalı ve sizinle ilişkilendirilebilecek herhangi bir şey içermemeli. Aynı zamanda kısa, akılda kalıcı, seksi, dilleri ne olursa olsun tüm müşterilere hitap eden bir ad olmalı. Elbette eşsiz ve diğerlerinden farklı da olmalı. Fikir almak için en başarılı kızların seçtikleri adlara bakabilirsiniz.

Tabii ki fotoğraf ve videolar da çok önemli. Fikir almak lütfen yine en başarlı hatunların profillerine göz atın. En başta elinizde bulunan veya ucuza mal edebilceğiniz materyalleri kullanacaksınız ama ileride bir profesyonelle çalışmanız gerekecek. Tüm kızlar öyle yapıyor, eksik kalmamalısınız.

Hayranlarınızla (düzenli müşterileriniz) konuşmak için bir kanalınız olmalı. Bu iş için aldığınız e-mail adresi olabilir, Twitter, İnstagram, Snapchat, Twitch hesapları olabilir… Kullanılan uygulamalar çok hızlı değişiyor, ayak uydurmanız gerek. Geç ve kısa cevaplarla da olsa hayranlarınızın sorularını her zaman yanıtlayın.

Bu sosyal medya hesaplarını asla kendi kişisel hesaplarınızla karıştırmamalısınız. Asla kişisel hesabınız ve “iş” hesabınızda aynı gönderiyi, fotoğrafı paylaşmayın. Kişisel hesabınızdaki kişilerlerle “iş” hesabınızdaki kişileri her zaman ayrı tutun.

İnternet modelliğinin ilk yılı zordur

Birkaç hafta modellik yapıp enfes bir ayakkabı satın almaya yetecek parayı kazandıktan sonra işi bırakabilirsiniz. Ya da ilk birkaç haftada bu işin düşündüğünüz kadar kolay olmadığını fark edip bazı günler 2-3 dolar için saatlerce bilgisayar başında oturduktan sonra vazgeçebilirsiniz. 

Her meslek gibi bu iş de zaman, çaba, irade ve sabır gerektiriyor. Kamera karşısında harçlık parasından fazlasını kazanabilmek için bir-iki yıl kendinizi zorlamanız ve vazgeçmemeniz lazım. Zamanla deneyim kazanacaksınız, düzenli müşterileriniz olacak, kaliteli ekipmanlar alacaksınız, sitedeki pozisyonunuz iyileşecek. Daha rahat, daha kendinden emin ve daha zengin olacaksınız 😊

Bu noktadan sonra hayatınızı değiştirebilecek paralar kazanmaya başlayacaksınız. Belirlediğiniz hedefe ulaşınca işi bırakabilir veya hobi olarak daha az çalışabilirsiniz. Belki de bu yaşam tarzını ve dikkatleri üzerinizde toplamayı sever ve bu işi tam zamanlı yapmaya karar verirsiniz. 

Ama önce ilk yılı atlatmanız ve vazgeçememeniz gerekiyor.

Güvenlik ve gizlilik ipuçları

Bu konu çok önemli. Ziyaretçileriniz ellerine fırsat geçerse sizi bulup öldürebilecek manyaklar olabilir demeyeceğim, çünkü bu kesinlikle gerçek değil. Gizlilik önemli çünkü kamera kızları genellikle ikili hayatlar sürüyorlar ve bu iki hayatı mümkün olduğunca birbirinden ayrı tutmak istiyorlar. 

Kameralı seks sitelerinin hepsinde belirli bir ülke veya bölgeyi engelleme seçeneği bulunuyor. Yani ziyaretçileriniz arasında komşularınız, akrabalarınız ya da arkadaşlarınız bulunma ihtimali çok düşük ama dahası da var.

Amerika’dan bir kızla tanışmıştım, bu hayattan son derece memnundu. Kaliforniya’da neredeyse az tanınan bir film yıldızı gibi şaşalı bir hayat sürüyordu. Hayranları gerçek adını biliyordu, röportajlar veriyordu, dışarı çıktığında magazinciler fotoğraflarını çekiyordu…

Ama çoğumuz normal bir hayat sürmek istiyoruz. Bize para kazandıran “gizli” hayatımızı bilen çok az sayıda yakın arkadaşımız var, hatta belki bilen hiç kimse yok. Ziyaretçilerimizin sokakta ya da Facebook’ta bizi tanımasını, iletişim kurmaya ve “normal” hayatımızın bir parçası olmaya çalışmasını istemiyoruz. 

Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. Pek çok ziyaretçi, özellikle de düzenli ziyaretçiler, hakkınızda daha fazla şey öğrenmek, sizi daha iyi tanımak ister. Size daha yakın olmayı, bir çeşit ilişki kurmayı arzularlar. Bu yüzden bir sürü kişisel soru sorar, profilinizde, fotoğraflarınızda ve şovunuzu kaydettiğiniz odada ipuçları ararlar.

Soru sorduklarında doğrudan “Hayır” diyemezsiniz çünkü kız arkadaş fantezisi şovun bir parçası. Zamanla o kadar rahat hale geleceksiniz ki düzenli ziyaretçilerinizle havadan sudan muhabbet etmeye başlayacaksınız. Yağmurdan, trafik sıkışıklığından, sizden nefret eden üniversite hocanızdan şikayet etmek normal bir durum olacak.

Bu yüzden webcam şovunuz için yeni bir kişilik yaratmalısınız. İsim, memleket, iş güç, cinsel hayat, hobiler… Her yönüyle yepyeni bir hayat. Bu hikayeye bağlı kalın. Kameranın karşısına geçmeden önce rolünüze bürünün ve kamerayı kapatınca rol yapmayı bırakın. Böylece gizli hayatınız normal hayatınızla karışmaz. 

Hikayeniz kısmen alışılmadık, orijinal, heyecan verici, seksi ve gizemli olmalı. Müşterileriniz “Bu işi hasta anneme bakmak için yapıyorum” gibi bir açıklama duymak istemezler. Ama abartmayın da, ziyaretçileriniz kolayca inanabilecekleri bir fantezi isterler. 

Özetlersek:
– Webcam sitesinin kullanıcılara açık hiçbir sayfasında gerçek kişisel bilgileriniz yer almamalı
– Herkese açık fotoğraflarınız gerçekte kim olduğunuzu bulmak isteyenlere yardım etmemeli
– Çalıştığınız odada fotoğraflar, belgeler ve diğer kişisel eşyalar bulunmamalı
– Kamera asla pencereden dışarıyı göstermemeli, bu bazen yerinizi belli edebilir
– Hayranlarınızın sizden dinleyeceği, hakkınızda okuyacağı ve odanızda göreceği her şey gerçek hayatınızla değil hazırladığınız hikayeyle uyumlu olmalı.

Ve tabii ki, asla hayranlarınızla buluşmayın. Sebebi ne olursa olsun. Bu iki ayrı hayatı birbirine karıştırmayın. Bir de erkek arkadaşınızı şovunuza dahil etmeyin… gerçi ben bir keresinde bu kuralı ihlal ettim ve sonucu olumlu oldu 😉

Sohbet odasındaki ziyaretçileri nasıl idare edersiniz?

İnsanlar gerçekten çeşit çeşit ama çoğumuz dünyada ne kadar farklı insanlar bulunduğunun farkında değiliz. Gündelik yaşantımızda genellikle aynı çevrenin içindeyiz ve yabancılarla çok da fazla iletişim kurmuyoruz. Ama kamera kızı olarak çalışırken, insanlar hakkında çok şey öğreneceksiniz.

En başta şaşkın ve ürkek olacaksınız. Ziyaretçilerin sizden ne istediğini bilemeyecek, istenenleri yapmalı mısınız, yapacaksanız nasıl yapmalısınız karar veremeyeceksiniz. Ziyaretçileri özel şovlar istemek için nasıl teşvik edebileceğinizi bilemeyeceksiniz… Hatta yapmak istemediğiniz şeyleri nasıl reddedeceğinizi bile bilmeyeceksiniz. Trolleri nasıl etkisiz hale getireceğinizi ve kötü amaçlı, saldırgan tiplerden nasıl kurtulacağınız da. 

Eh, zamanla öğreneceksiniz. Ben nasıl öğrendiysem, diğer kızlar nasıl öğrendiyse, siz de öğreneceksiniz.

En kötü müşteri tiplerini sıraladım. Ama karşınızda cinsel sapıklar, psikopatlar ve cinselliğini yaşayamamış manyaklardan oluşan bir grup görmeyi bekliyorsanız, müşterilerinizin büyük bir çoğunluğu sizin için hoş birer sürpriz olacak.

Ziyaretçilerinizin çoğu orta yaşlı, eğitimli, iyi mesleklere sahip ama yalnız insanlar olacak. Boşandıkları, dul kaldıkları, utangaç oldukları ya da evli oldukları/ilişkileri olduğu halde partnerlerinden istediklerini (cinsel tatmin, ilgi ya da ne arıyorlarsa) alamadıkları için yalnız hisseden insanlar bunlar. 

Bu boşluğu doldurmak için hayatlarına giriyorsunuz. Dansetmeniz, soyunmanız, onlarla birlikte mastürbasyon yapmanız, erotik diyaloglara girmeniz, “Naber? Geçen hafta neden gelmedin, seniz özledim” demeniz, istedikleri renkte iç çamaşırı giymeniz, topuklularla kameranın önünde yürümeniz, liseli/öğretmen/hemşire gibi giyinmeniz, penise benzeyen obje ve meyveleri yalamanız için size para ödeyecekler…

Bazı hatunlar ekstra para aldıkları sürece (alıyorlar da) örneğin kamera karşısında işemek gibi aşırı talepler gelmesinden gocunmuyorlar. Ama her kız böyle şeyler istemeyebilir. Eğer yapmak istemediğiniz bir şey istenirse nasıl kibarca reddedeceğinizi ya da istenen şeye benzeyen ama sizin için sakıncası olmayan bir şey yapmayı teklif edeceğinizi öğreneceksiniz. 

Müşterilerinizin isteklerini ayıplamamak için elinizden geleni yapın ve bu tür düşüncelerinizi asla belli etmeyin. Bence bu işin beklenmedik faydalarından biri de bu (İngilizcenizi inanılmaz geliştirmesi ve birkaç dilde daha basit kelimeler öğrenmenizi sağlamasına ek olarak). İnsanlarla böyle yakın ilişkiler kurarak onları tanımak bakış açınızı genişletiyor, insanları daha iyi anlıyor, herkese saygı ve şefkat duyuyorsunuz.

Kendinizi de daha iyi tanımaya başlayacaksınız, hem bir birey olarak hem de cinsel anlamda. Eğer internette kamera karşısında geçmeseydim, cinselliğimin bazı kısımlarını asla keşfedemezdim.

Canlı yayınınızı nasıl iyileştirirsiniz?

Ziyaretçiler fantezilerini gerçekleştirmek için siteye geliyorlar. Mesela sadece mastürbasyon yapmak olsaydı size ihtiyaçları olmazdı çünkü dünya kadar ücretsiz porno sitesi var. Fantezilerinin ne olduğunu keşfetmek ve onlara bu fanteziyi sunmak sizin işiniz. Kamera karşısında birkaç saat geçirmek hem fiziksel hem de zihinsel olarak çok yorucu bir iş ama bunu onlara belli etmemelisiniz yoksa fanteziyi mahvedersiniz.

O gün kendinizi iyi hissetmiyorsanız, canınız istemiyorsa, grip olduysanız, adet öncesi sendromu yaşıyorsanız vs. şovu iptal edin. Önceden belirlenen zamanda yayını başlatmayıp düzenli ziyaretçilerinizi boş yere bekletmeyin tabii ki, şovu düzgün bir şekilde iptal etmeniz gerekiyor.

Gerçek gelir kapınız hiçbir şovunuzu kaçırmayan hayranlarınız olacak. Onları kızdıracak ya da uzaklaştıracak şeyler yapmayın.

Mümkünse yayın sırasında tuvalete gitmeyin. El altında içecek-yiyecek bir şeyler bulundurun. Odaya kimse girmesin. Dışarıdaki sesler mikrofona ulaşmamalı, arka planda çalması için duruma uygun, fazla gürültülü olmayan müzikler açın. Telefonda konuşmayın, arkadaşlarınızla yazışmayın.

Neşeli olun, gülümseyin, heyecanlı ve seksi görünün. Kamera karşısında rahat olmayı öğrenene dek bir iki duble içki içebilirsiniz ama asla sarhoş olmayın. 

Çalan şarkıyı seviyorsanız dansedin. Bırakın gömleğinizin düğmeleri açılsın, onları biraz azdırın. Doğrudan kameraya bakmayı ihmal etmeyin çünkü müşteriler için bu başbaşa konuşuyormuş gibi doğrudan gözlerine bakmanız demek.

Tüm soruları yanıtlamaya çalışın ama cevaplarınızı yazmayın, mikrofona konuşun. Tabii ki düzenli müşterilerinize yani iyi ve düzenli ödeme yapanlara daha çok ilgi göstermelisiniz ama ilk kez sizi ziyaret edenler de dahil kimse görmezden geliniyormuş gibi hissetmemeli.

Bazı ziyaretçiler utangaç komşu kızı olmanızı isteyecek, bazı müşteriler de karşılarında aranan bir orospu görmek isteyecek. Her role girip herkesin fantezisini gerçekleştirmeye çalışın. Elbette bazı rollerde daha başarılı olacaksınız ve bu fantezinin hayranları kanalınızda kalırken diğerleri “doğru” kızı aramaya gidecek. 

Doğal olarak sebebi ne olursa olsun size daha uygun rollerde daha başarılı olacaksınız. Zamanla birkaç fantezide uzmanlaşacaksınız çünkü sürekli bu rolleri oynamanız istenecek. Bu fanteziler konusunda “ünlü” olacaksınız ve tavsiye üzerine yeni ziyaretçiler gelecek. 

Elbette bunu önceden planlamak neredeyse imkansız. Sadece kendiniz olun ve içinizden geldiği gibi hareket edin. Zamanla “mükemmel rolünüz” sizi bulacaktır, sizin onu aramanıza gerek yok. Bu rolde hem başarılı olacaksınız hem de son derece rahat, kendinize güvenecek ve eğleneceksiniz. Bazen şovdan keyif bile alacaksınız. Hatta bazen bu işi para için yaptığınızı unutacaksınız ve rol olmaktan çıkacak!

Son olarak yine en başarılı kızların şovlarına göz atın ve onlardan bir şeyler öğrenmeye bakın.

Kamera karşısında nasıl giyinmeli?

Kıyafetleriniz, makyajınız, yatak çarşaflarınız… her şey mükemmel olmalı. Biriyle çıktığınızı düşünün. Yatağınızı yapın, yerdeki ıvır zıvırları kaldırın, her şey derli toplu olmalı. Bir fantezi satıyorsunuz: her gün göremeyecekleri bir şey, birinci kalite bir kız arkadaş, bir rüya.

Atmosferi bozabilecek, ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilecek ve şov sırasında size engel olabilecek her şeyi kameranın görüş alanından çıkarın.

Sanki dışarı çıkıyormuş gibi saçınızı yapın/peruğunuzu takın.

Hangi kamerayı veya ışıklandırmayı kullanıyor olursanız olun, çekime başlamadan önce kameradan kendinizi kontrol edin ve düzeltilmesi gereken bir şey varsa düzeltin. 

Kıyafetleriniz tabii ki seksi olmalı ama bu çekime iç çamaşırlarınızla başlamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Kat kat giyinin ki yavaş yavaş soyunabilin ya da gerekirse tekrar giyinebilin. 

Başarılı modellerin şovlarına göz atın ve en azından ilk başlarda onları taklit etmeye çalışın.

Kamera kızları başka nerelerden para kazanabilir?

Şu anda bu konuyla ilgilenmeniz gerekmiyor ama şovunuz olgunlaştıkça bu meseleyi düşünmeye başlayabilirsiniz. O zamana kadar size ekstra gelir kapıları açacak düzenli müşteriler ve hayranlar biriktirmeye çalışmalısınız.

Pek çok sitede özel fotoğraflar ve videolar satma seçeneği bulunuyor. Tabii ki gerçekten özel, her açıdan en yüksek kalitede görseller olmalı bunlar. 

Hayranlarınız size hediyeler vermek isteyecek. Bazen şov sırasında onların hediyelerini kullanmanız için ekstra para ödeyecekler. Bu kârlı bir iş olabilir ama gizliliğinizi tehlikeye atmadan kargonun elinize ulaşabileceği bir adres vermeniz gerekiyor. 

Ayrıca Amazon’da bir istek listesi oluşturabilir, en pahalı hediyeyi almak için yarışmalarını sağlayabilirsiniz. Çoğu size para harcamaktan zevk alacaktır.

Giyilmiş iç çamaşırı satanlar da var. Külot ne kadar uzun süre giyildiyse, üstündeki koku ne kadar güçlüyse o kadar iyi. Hele bu külodu şovunuzda kullandıysanız ve yanında fotoğraf/video da veriyorsanız, fiyatı uçtu demektir. Bu herkesin ilgi alanına girmeyebilir ama bu fetişe sahip erkeklerin sayısı gerçekten şaşırtıcı. İnternette dolanın, bu konuda uzmanlaşmış birkaç büyük site var. Bu sitelerde iç çamaşırını nasıl paketlemeniz gerektiği falan da yazıyor.

Bir süre önce Skype’ta özel şovlar yapmak popülerdi. Başka videolu sohbet programlarını da kullanabilirsiniz tabii ama bu programları ilk kullanışınızdan önce nasıl çalıştıklarına bir göz atın, sürprizler yaşamak istemezsiniz.

Facebookta, İnstagram’da ve diğer sosyal medya platformlarında hesap açabilirsiniz. Çoğu müstehcen içeriklere izin vermiyor ve doğrudan satış yapamıyorsunuz ama başka yerlerde satacağınız yeni “ürünleri” tanıtmak, şovlarınızı duyurmak ve seyircileri heyecanlandırmak için mükemmel platformlar bunlar. 

Bir sonraki adım kendi web sitenizi kurmak olabilir. Webcam sitesindeki profilinizden ve diğer hesaplarınızdan (FB, İnstagram, Twitter vb.) hayranlarınızı bu siteye yönlendirebilirsiniz. Sitenizde ne isterseniz satabilir ya da ziyaretçilerinizi anlaştığınız başka sitelere yönlendirebilir ve oralardan alışveriş yaptıklarında para kazanabilirsiniz. 

Tek sınır hayal gücünüz. 

İzle Cam Girlfriend 🙂

Podcast Camming Life